Tokenpay – Türkçe Teknik Rapor İncelemesi

Merhaba, birbirinden değerli kripto dünyasını takip eden değerli arkadaşlarım. Biliyorsunuz ki ICO’ların projelerinin kaliteli olup olmadığını ve projelerin detaylarını en ince detaylarına kadar öğrenmenin en önemli ve kolay yollarından birisi de whitepaperı yani teknik raporu incelemektir. Teknik rapor kolay ve geniş bir yapıya sahip olan ödeme sistemidir. Tokenpay ile ilgili tüm önemli detayları ve projeleri öğrenmenin yararı da size yatırım yaparken yol göstermek olacaktır.

Tokenpay‘ın öncelikle websitesine gidip detaylı bir bilgilendirmeye ulaşabilirsiniz: https://www.tokenpay.com/?rc=1713U

Acaba TokenPay nasıl bir projedir? Diğer ICO’lardan farklı olarak blockchain teknolojisine ne katacaklar gibi farklı sorular soruyorsanız tokenpay whitepaperına yani teknik raporuna bakmanız tüm bu soruların cevabını bulmanıza yardımcı olacaktır. Tüm bunların yanında whitepaper okursanız genel olarak ICO’lar da haklarınızı detaylı olarak bilirsiniz ve ICO yöneticilerinin yapacağı haksızlığa önceden itiraz etme hakkını kendinizde bulabilirsiniz.

TOKENPAY Facebook:  https://www.facebook.com/tokenpay
TOKENPAY Twitter:  https://www.twitter.com/tokenpay
TOKENPAY Telegram:  https://t.me/tokenpay

Şimdi TokenPay’ın whitepaper linkini de sizlere iletip, detaylı bir incelemeye geçmek istiyorum. Bu inceleme de TokenPay ile ilgili elimden geldiğince tüm ince ve güzel detayları bunun yanında gözüme batan kötü yanları da detaylı bir şekilde ileteceğime emin olabilirsiniz.

Tokenpay’ın öncelikle teknik raporuna yani whitepaperına ulaşıp bir bilgilendirme görebilirsiniz: https://www.tokenpay.com/whitepaper.pdf

Whitepaper’da önceklikle ilk olarak 20. sayfaya geçtim ve burada bir takım güzel içerikler gördüm. Whitepaper’ın 20. sayfasında ilk belirtilen şey neden TokenPay zinciri ile Bitcoin zincirini farklı olduğuna değinmişler. Bu konu da verdikleri cevap ise çok güzeldir çünkü kendileri Bitcoin’de ki mevcut riskleri göz ardı etmek istemediklerini ve Bitcoin’den ayrı ve daha güvenilir bir zincir oluşturmak istediklerini söylüyorlar. Yani daha mantıklı bir şekilde açıklamak gerekirse Bitcoin’in 2008 yılından beri core çekirdeğinin geliştirildiği ancak bunun açık kaynak bir yazılım olduğunu ve birçok riski içerisinde barındırdığını ancak TokenPay’ın kendinin ayrı ve daha güvenilir bir zincire sahip olacağını bu zincir sayesinde güvenlik sorunlarının minumuma ineceğini ve insanların güvenilir bir şekilde birleştireleceğini açıklıyorlar.

token pay sistemi hakkında ufak bir bilgilendirme
token pay sistemi hakkında ufak bir bilgilendirme

TokenPay’ın en büyük amaçlarından biri alıcılar ve satıcıları birleştirirken maksimum güvenliği de bir yandan sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda geliştirilen en önemli şeylerden biri de genellikle deepweb’te takılanların bileceği Tor Browser’ın entegresi ile geliştirilmiş bir yönün olmasıdır. Bunu da whitepaper’da birçok yerde ve detaylı bir şekilde belirtmişlerdir. Aslında Token Pay sizlere maksimum güvenliği sağlamak için bir yandanda bir danışmanlık görevi üstlenmektedir. Yani size sadece güvenlik bir ödeme yöntemi sunmayla kalmayıp bunun yanında birçok güvenlik yöntemiyle ilgili bilgilendirme ve entegrasyon hizmeti de sunmaktadır.

Madem buraya kadar yazdık TokenPay ile de birçok bilgilendirme de bulunduk. TokenPay, Tor Browser entegrasyonu yapıyorsa bu Tor Browser’ı da incelememizde yar var diye düşünüyorum. Öncelikle Tor Browser nedir, ne değildir ondan bahsetmek istiyorum.

Tor Browser 21. yüzyılın en büyük güvenlik icatlarından biri olarak günümüzde kullanılmaya devam etmektedir. İlk defa da amerika da güvenli bir şekilde iletişimi sağlaması amacıyla askeri bir birlik tarafından üretildiği tahmin edilmekle birlikte daha sonra geliştirilmesi açık kaynak kod olarak bir vakıf tarafından üstlenilmiştir. Hatta geçenlerde Tor Browser, Türkiye tarafından kapatılmış websitesi engellenmiş sadece vpn yoluyla giriş yapılmasına imkan verilmiştir. Tor Browser birçok konuda birçok şeye yardımcı olabildiği gibi en büyük kullanılma sebeplerinden biride maksimum düzeyde güvenlik almaktır. Yani bu konuda da söylenecek pek çok şeyin olduğunu düşünmüyorum ben. Sonuçta milyonlarca insan tarafından kullanılan detaylı bir browser. Ayrıca onion uzantılığı gizli websitelerine girişte bu browserın sayesinde sağlanmakta olup başka bir şekilde giriş yapılması mümkün görünmemektir. TokenPay gelecekte iyi işler başarmayı planlıyorsa emin olun bunu gizlilik ve güvenlik planlamalarını detaylı ve kaliteli bir şekilde yaptığı için olmaktadır. Buraya kadar verdiğim bilgilerin yeterli olacağını düşünüp daha fazla devam edipte siz değerli takipçilerimi sıkmak istemiyorum. Daha fazlası için bana yorum yoluyla ulaşıp bilgi de alabilirsiniz.

Ethereum Address: 0x70D7eC30B2D1BbD3942986e0B463C8dE0360E563

Bitcointalk profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=28147

bitnico Yazar:

Bitcoin ve Ethereum haberlerinin yanı sıra ICO'lar hakkında da bilgi vermeye çalışan garip gurabağa fakir fukara bir yazar, öyle aham şaham şeyler beklemeyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir