Tokenpay – Dünya’nın En Güvenilir Koini

Bugün sizlere anlatacağım TokenPay isimli çıkacak olan yeni token büyük bir sistemin geleceği hakkında bize bir şeyler fısıldamaktadır. Tokenpay an itibariyle topladığı miktar 720 Bitcoin’i geçmiş durumda ve %100 bonusun bitmesine bu yazının bitmesine yakın bir andan itibaren 3 saatten daha az bir zaman kalacaktır muhtemelen.

Tokenpay‘in websitesi: https://www.tokenpay.com/?rc=1713U

TokenPay merkezsiz yani merkezi olmayan ve kendi kendini doğrulayan bir ödeme aracılığı projesidir. Projenin temeli tamamen matematiğe dayanan, birden fazla taraf arasındaki para işlemlerini daha güvenli sağlamak için tasarlanmıştır ve geliştirilmesi gerektiğini düşünülüyor. Sisteme yalnızca Tor tarayıcı ile giriş sağlanır ve tüm işlemler için şifrelidir. Tüm para transferi işlemleri, en yeni ve en gelişmiş güvenlik özellikleri ile TPAY adı altında kendi tescilli ve izlenemez dijital varlıklarıyla yürütülür. Bu Tokenpay’ın kendine has özellikleri arasında gizli adresleme sistemi, şifreli mesajlaşma, tamamen anonim ticaret ve herhangi bir koşulda hızlı ve güvenli onaylar sağlayan benzersiz bir şekilde tasarlanmış bir karma algoritma da içerir. Bu gelişmiş protokol, TokenPay tokenine sahip kullanıcılarını korur. Bunun nedeni, karşılık gelen veriler blockchainde yayınlanmadan önce her tarafın işlemi onaylaması gerekir. Geleneksel bir ödeme hizmetinin aksine, herhangi bir noktada kullanıcı fonlarının merkezi bir şekilde ele alınması yoktur. Katılımcılar kendi özel anahtarlar ve ortak adres çiftlerini oluşturur. Özel anahtarlar gizli tutulurken kullanıcılar için serbestçe genel adresleri dağıtmaktadır.

TokenPay’in benzersiz bir blockchain teknolojisi vardır. Tokenpay cüzdanı kullanılırken yapılan konuşmalar korunması için özel bir algoritma kullanılır. Gönderdiğiniz ve aldığınız tüm mesajlar çok kuvvetli bir şifreleme algoritması olan AES-256 tarafından şifrelenerek kullanılır. Düğümler arasında entegre edilerek sizin dışında mesajların başka biri tarafından görüntülenmesi de engellenmiş olunur. AES-256 şifreleme sistemi hakkında biraz daha bilgi vermek istiyorum ki TokenPay’in nasıl bir güvenlik sistemi sunduğunu sizlere daha iyi anlatabilme şansını yakalamış olayım.

AES-256 adından da anlaşılacağı üzere 256 bitlik bir şifreleme sistemi kullanır. Bu sistem üst düzey bir şifreleme yöntemidir. Hükümetler çok gizli belgeleri şifreleme yöntemi kullanırken genel olarak bu şifreleme yöntemini kullanırlar. Tokenpay’in kullandığı bu şifreleme yönteminin aslında ne kadar güvenilir olduğunu sizlerde buradan anlayabilirsiniz saygın değer arkadaşlar.

Hükümetler ve orduların AES-256 şifreleme yöntemlerini kullanmasında farklı nedenler de vardır. Bu nedenlerden biri kırılmasının çok zor bir şifreleme yöntemi olmasının yanında aynı zamanda çok kollay kullanılabilir bir yanının olması da bu yöntemin kullanılmasına artı puan olarak verilir.

tokenpay cüzdan görüntüsü
tokenpay cüzdan görüntüsü

Tokenpay bize ne sağlar, ya da ne sağlamaz öncelikle şu konular hakkında da bilgi vermeden geçmek istemiyorum:

  • Para transferlerinde yüksek seviyede güvenlik sağlar, bu güvenlik sayesinde ödemeleriniz bir escrow yani emanetçi sayesinde güvenilir olur, dolandırıcılık riski de minumuma indirilmiş olur.
  • Alıcılar ve satıcılar arasında yapılmış olan tüm mesajlaşmalar özel olarak yukarıda belirttiğimiz AES-256 isimli şifreleme yöntemiyle şifrelenir. Bu yöntem geçmişte ve gelecekte kullanılacak en büyük şifreleme yöntemlerinden biridir. AES-256 ayrıca mesajlaşmaların şifrelemelerinde kullanılmasıyla mesajların yöneticiler dahil hiçbir kimse tarafından görülmemesine önemli bir destek sağlar. Düşünün ki alıcı ve satıcı ile yapılan mesajlaşmalar sırf sizin isteğiniz dahilinde görüntülenebilecek bir hale gelecektir.
  • Monero, Dash, Bitcoin, Zcash gibi klasik coinlerin aksine Tokenpay da yapacağınız birikimler ve yatırımlar yüzde 5 gibi yüksek bir gelir oranıyla ödüllendirilir. Yani bu coinler size paranızın durduğu yerinde para vermezken Tokenpay aksine sizin paranıza para katar. Çünkü Tokenpay yaptığı işlemler sayesinde para kazanmaktadır.
  • Son olarak ufak bir sevinçli haberi daha paylaşmak istiyorum. Tokenpay aynı zamanda bir kart projesidir ve bu proje sayesinde kartlarınız elinizde olmuş olacaktır. Yani her yerde ve her alanda paranızı çok rahat bir şekilde harcayabileceksiniz.

Tokenpay‘in whitepaperı yani teknik raporu: https://www.tokenpay.com/whitepaper.pdf

TOKENPAY Facebook:  https://www.facebook.com/tokenpay
TOKENPAY Twitter:  https://www.twitter.com/tokenpay
TOKENPAY Telegram:  https://t.me/tokenpay

Tokenpay‘in whitepaperını da okumadan yatırım yapmanızı önermem, bir sonraki yazımda Tokenpay ve teknik raporu konusunda uzun ve detaylı bir inceleme de bulunacağım.

Ethereum Address: 0x70D7eC30B2D1BbD3942986e0B463C8dE0360E563

Bitcointalk profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=28147

bitnico Yazar:

Bitcoin ve Ethereum haberlerinin yanı sıra ICO'lar hakkında da bilgi vermeye çalışan garip gurabağa fakir fukara bir yazar, öyle aham şaham şeyler beklemeyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir