Notary – Dijital Sözleşme Platformu

Günlük hayatta her türlü sorunla karşılaşmaya karşı bir güvencememiz olması bizi güvende tutar. Araba aldığımızda öncelikle sigortasını ve kaskosunu yaptırmayı kesinlikle unutmayız çünkü herhangi bir kaza durumunda karşı tarafın zararının karşılanması için sigorta çok önemlidir. Kasko yaptırırız çünkü arabamıza herhangi bir şey olursa arabamıza gelen sorunu ve sıkıntıları kasko karşılıksız giderecektir çünkü.

Sigorta ve kasko gibi sözleşmelerin tamamının bir değeri vardır çünkü bize güvence sağlarlar. Günlük hayatta da bu sözleşmelere sıkça rastlarız çünkü kendimiz için bir güvence şarttır. Bu güvencelerin değeri ile ilgili başka bir konuda bir yazım daha mutlu olacak ancak size önce Notary isimli dijital sözleşme platformunu tanıtmak isterim.

Notary çok farklı meseleler için çok farklı sözleşmeler sunan online bir platformdur. Üstelik hareket halindeyken ya da anlık olarak imzalama özelliği de Notary’i çekici kılan özelliklerinden biridir. İşte Notary’in sunduğu sözleşme tipleri:

1- Opsiyon sözleşmeleri

2- Kiralama sözleşmeleri

3- Akreditifler

4- İrtifak hakkı

5- Evlilik sözleşmesi

6- Garantiler

7- Sertifikalar

8- Aile içindeki düzenlemeler (Miras vs.)

Notary resmi websitesi: https://www.notary-platform.com/

Notary teknik raporu: https://www.notary-platform.com/whitepaper/Ntry-whitepaper.pdf

Notary’nin ICO’su hakkında da biraz bilgi vermeden edemeyeceğim. Notary’nin ICO’sunda toplam dağıtılacak token sayısı 150 milyon olarak hesaplanmış ve her bir token için istenen fiyat  0.11 cent, bu tokenlerin yüzde 80’i satılığa çıkarılırken hardcap ise 13.2 milyon dolar olarak belirlendi.  17 milyon token yani yaklaşık yüzde 12’lik bir miktarlık token ekibin kendine ayırdığı tokendir.

bitnico Yazar:

Bitcoin ve Ethereum haberlerinin yanı sıra ICO'lar hakkında da bilgi vermeye çalışan garip gurabağa fakir fukara bir yazar, öyle aham şaham şeyler beklemeyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir