Ethbooks – Kripto Merkezli e-Kitap Mağazası

Bugün sizlere blockchain dünyası ve reel dünya için güzide bir proje ile tanıştıracağım. İsmi ETHBooks, şuan için ICO aşamasında ve yatırım toplamaya devam ediyor ve güzel bir miktarı geçti, topladığı yatırım miktarı ve hızla yatırım toplamaya devam ediyor muhtemelen hard cap’ı tamamlayacak. Ekonomik olarak ICO’nun değerini anlatacağım ve buraları anlatmaya devam edeceğim ancak ondan önce dilerseniz ETHBooks ile ilgili bilgi vereyim daha sonra diğer detayları uzun uzun konuşuruz.

Ethbooks, temel olarak kriptopara ticareti üzerine yapılandırılan bir e-ticaret platformudur. Ethbooks, kitap yayıncıları ve satıcıları arasında aracılık hizmeti güden bir platformdur ve bu platform ile birlikte yayıncılar istedikleri gibi kitaplarını ücretsiz olarak Ethbooks üzerinden yayınlayabilirler, alıcılar yani kitap okuyucuları ise kitapların belli bir kısmını inceleyip okuyabilirler dilerlerse satın alabilirler.

Ethbooks tahmin edebileceğiniz gibi sadece bunlardan ibaret değil. EthReader ve Ethsquad adında iki adet kaliteli projeyle birlikte geliyor. Her ikisi de birbirinden kıymetli projeleri anlatmadan geçemeyeceğim, çünkü bu projelerin değeri e-kitap projelerinin geleceğini belirleyebilir ve belki de yeni bir sektörün kapısını da aralayabilirler.

Ethsquad’dan bahsetmek gerekiyor öncelikle, Ethsquad korsan e-kitaba karşı geliştirilmiş komplike bir düzeni ve yapısı bulunan bir sistemdir. Bunun sayesinde Ethbooks’a kitaplarını yükleyen yayıncılar kitabım korsancıların eline düşer mi gibi bir sıkıntıları olmayacak çünkü yayıncıların e-kitapları Ethsquad isimli özel sistem sayesinde oldukça güvende olacaktır.

ethreader

İkinci olarak bahsetmek istediğim özellik ise EthReader, isminden de anlaşılacağı üzere EthReader, EthBooks ekibi tarafından çıkarılacak olan bir e-kitap okuyucudur. Ekibin temel amacı tüm insanlara kitaplara en iyi şekilde ulaştırmak olduğu için EthBooks ekibi kitaba, internete ve teknolojiye dair hangi imkan varsa onları kullanmak için elinden geleni yapıyor ve tüm imkanları sonuna kadar kullanıcağına dair bir söz veriyor.

EthBooks, websitesi üzerinden yapılacak satışlar için düşük komisyon oranıyla dikkatleri bir kez daha üzerine topluyor. EthBooks kitabı satılan kitaptan sadece %15 gibi küçük bir oranda komisyon alıyor ve bu komisyonu personel maaşlarını ödenmesi ve reklama ayıracağını taahüt ediyor. Yani geri kalan yüzde 85’lik büyük kısım yayıncının cebine girmiş oluyor. EthBooks’ta ayrıca kitap ücretlerini EthBooks değil yayıncılar belirler bu yüzden kitabının gerçek değerini yayıncı belirlemiş olacak ve istemediği fiyata satılması gibi bir durum olmayacak.

EthBooks, web tabanlı bir e-kitap pazar yeri olmasının yanında mobil uygulamaları da unutmamış ve yol haritasına göre 2018’in ilk çeyreğinde mobil uygulamalarını yanına alacağını taahhüt ediyor. 2018’in ikinci çeyreğinde ise Ethbooks, EthReader isimli kitap okuyucusunu satışa çıkaracağını açıkladı.

EthBooks ile ilgili yazılması gereken şeylerin büyük kısmını yazdım, biraz da ICO’su hakkında bilgi vermek istiyorum. ETHBooks piyasaya toplam 100 milyon token oluşturdu bu tokenlerin yüzde 10’nunu ekip kendine ayırmış ve yüzde 5’lik kısmını danışmanlara destekçilere ve ödül programına ayırmış. 85 milyon token ise satışa bırakılmış durumda gözüküyor. Şu an 18 bine yakın Ethereum yatırım aldı ve hard cap ise 42.500 Ethereum olarak gözüküyor. İlerleyen günlerde konuyu güncelleyeceğim, ekim ayı içerisinde ICO bitecek gibi görünüyor. Belli olmaz belki de 42.500 ethereum yatırımı gerçekten de alabilir.

Ethbooks resmi websitesine bu adresten ulaşabilirsiniz: http://www.ethbooks.net

bitnico Yazar:

Bitcoin ve Ethereum haberlerinin yanı sıra ICO'lar hakkında da bilgi vermeye çalışan garip gurabağa fakir fukara bir yazar, öyle aham şaham şeyler beklemeyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir