Dovu – Taşımacılık İçin Geliştirilmiş Blockchain Projesi

Blockchain teknolojisi artık her yerde gözümüzün içine sokulur oldu ancak bu hızla giderse hayatımızda girmediği hiçbir alan kalmayacak gibi duruyor ve muhtemelen çok kısa zamanda da böyle olacak. Blockchain hayatımıza bu sefer çok farklı bir alandan giriyor. Bu sefer karşımıza çıktığı alan ise sizi çok şaşırtacak, lojistik alanında büyük ticari markaların desteğini alarak yine karşımıza çıkıyor.
Taşımacılık için karşımıza çıkan bu projede gelişimi çok hızlı olacak ve muhtemelen büyük işler başaracak bir yapı ile karşı karşıyayız. Projenin ismini de tanıtmadan önce vereyim ki akıl da daha kalıcı olsun. Projenin ismi Dovu. Dovu’nun sloganı Blockchain destekli taşımacılık verisi için küresel pazar alanı isimli bir proje gerçekleştiriyor.  DOVU, taşımacılıkla alakalı merkeziyeti bir duruma sahip olmayan uygulama çözümlerinin gelişimini ivmelendirmek üzere blockchain üzerinde bir taşımacılık protokolünü hizmete sunuyor,
DOVU token ismi verilen Ethereum alt yapılı token ilede taşımacılık piyasasında yeni bir iş prototipine tam anlamıyla destek çıkıyor. DOVU API Pazar Alanı, taşımacılık verisinin küresel olarak gelişimini kolaylaştırarak topluluğa destek olmuş olacak.

Dovu platformu 3-4 başlık altında geliştirilecek ve bu geliştirme sürecinde birçok kesimden destek alarak kendi kendini büyüten bir sistem yaratılacak, sistem yaratılırken geliştirilen teknolojiler ile birlikte taşımacılık alanında devrim yaratılacak. Bu devrime katkıda bulunanlar ise ilerleyen günlerde karşılığını hem maddi hem manevi olarak fazlasıyla alacak.
Dovu’nun geliştirdiği teknolojiler birçok başlık altında toplanabilir ancak temel olarak şu teknolojilerden ibaret olacağını öncelikle açıklamalıyım.
  • DOVU Protokolü: Bu protokolün birçok önemli yanı olsada sadece bir protokolden ibaret olmadığını bilin. Taşımacılık için özellikle geliştirilecek olan bu protokolde veri takası ve veri takasının değerlendirilmesi detaylandırılıyor. Taşımacılık ile ilgili veriler daha düzenli ve erişilebilir hale getiriliyor.
  • DOV token: Dov token ise DOVU’nun ortaya attığı bir başka teknoloji. Ethereum tabanlı bu token ile ödemeler pazar alanında bu sayede gerçek ve tam anlamıyla kripto olarak gerçekleştirilebilecek. Platform içi ödemelerin yanında borsalarda da işlem görecek.
  • DOVU API Pazar Alanı: dApp isimli uygulama sayesinde gerçekleştirecek bir başka Dovu teknolojisi ile tokenler kullanımı basit bir hale gelecek.

Hepsi bu kadar mı sandınız yoksa? Dovu da emin olun çok daha fazlasına sahip ve bu gidişle de daha fazla iş başarmak için daha fazla insana ulaşacaklarına şüphe yok. Bireysel ya da kurumsal olsanızda bu farketmez. Dovu’nun geleceği ile söylemem gereken çok fazla şey olduğunu ve bu projenin çoğu kimseye anlatarak daha iyi işler başaracağını göstermek istiyorum ancak söylenecek o kadar söz var ki basit bir kaç cümle ile kurtulsam bu anlatma derdinden sanırım benim için yeterli olur.

Dovu’nun whitepaper’ını da okumayı unutmayın: http://www.dovu.io/whitepaper

Öncelikle Dovu’nun oluşturacağı ekonomik ekosistemi bir hayal edin. Arabanızdan para kazandığınızı ve bu verilerin bir başkasının hayatının kolaylaştırmasında büyük rol oynadığını bu tür ekonomik işlemlere dairesel ekonomi de dendiğini eminim birçok kişi gibi sizde biliyorsunuzdur. Dovu’nun gelecekte büyük işler başaracağından şüphesiz bir şekilde ICO’suna katılacak onlarca insandan biri de siz olmalısınız. 3 ekimde başlayacak olan ICO’da çok kısa bir süre içerisinde hard cap yapma beklentisinde olduğumu söylemek istiyorum. Hardcap’ın son zamanlarda zorlaştığına dair bir söylenti olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü insanlar hala kaliteli projelere para yatırmaktan çekinmiyorlar.

DOVU’nun toplam piyasaya süreceği coin miktarı 1.2 milyar adetten ibarettir ancak ICO’da satılacak coin miktarı bunun sadece yüzde 25’ine eş değerdir. Hard cap olarak belirlenen miktar ise 95.520 ETH olarak belirlenmiştir. Bu miktardan kalan miktarların ise sahiplerine geri iade edileceği söylenirse sanırım yerinde olur.

Ethereum address= 0x52b7A09278e5Ecc7B0Cc1F77038f8C92107d07Ad

bitnico Yazar:

Bitcoin ve Ethereum haberlerinin yanı sıra ICO'lar hakkında da bilgi vermeye çalışan garip gurabağa fakir fukara bir yazar, öyle aham şaham şeyler beklemeyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir