Change – Merkezi Olmayan Banka

Globalleşme ya da küreselleşmenin hızla arttığı günümüz de bankacılık sistemininde bunun bir parçası olduğunu söylemek size klasik bir jargonu hatırlatabilir ancak bugünler de hızla yayılan ve gelecekte adından daha çok bahsedeceğimiz blockchain teknolojisinin içinden çıkan bir projeyi tanıtacağım. İsmi Change olan bu para ilk merkezi olmayan kripto para özelliğini taşıdığını belirtiyor ve bununla birlikte hızlı bir şekilde yatırım turuna çıkıyor.  Bugün ki yazımda size Change’i tanıtacağım ve neler yaptıklarına dair birlikte fikir alışverişinde bulunacağız.

Change projesinin detaylarını, ne anlama geldiğini, projenin amaçlarını ve yol haritasını ayrıca yöneticilerini ve daha fazlasını bu haberimizde bulabileceksiniz.

Change belki de küreselliğin son adımı olabilir, bugünlerde globalleşme yani küreselleşme konuşulurken Bitcoin ve blockchain teknolojisinden çokça bahsedildiğini bir çok defa görmüşsünüzdür. Bundan bahsedilmesi normal çünkü bu teknolojiler bu amaca hizmet etmek için varlar ve şu anda günde geçtikçe dünya küresel bir köye dönüşüyor. Change, kendi gibi küresel bir cüzdana sahip. Change cüzdanı birden fazla varlık ve kripto paranın taşınabildiği bir cüzdandır.

Tıpkı bir banka gibi çalışaca olan Change, mobil uygulamasını da marketlerden ulaşarak varlıklarınızı ve kripto paralarınızı yönetebileceksiniz. Yüksek güvenlikli bu cüzdanlarda varlıklarınızı içiniz rahat bir şekilde taşıyabileceksiniz. Change uygulamasını indirmeniz ile, Change-bank dünyasına ilk adımı atıp varlıklarınızı hemen bu uygulama üzerinden yönetmeye başlayabilirsiniz. Uygulamaların kendi cüzdanlarından Change cüzdanına varlıklarınızı aktarabilir, gayrimenkul, döviz ve hisse senedi satın alıp satma gibi işlemleri başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Change, tabi ki sadece bunlarla da sınırlı değildir. Change, ayrıca Change market yeri adında projesiyle de göz dolduruyor. Mobil uygulama üzerinden ulaşacağınız bu sistem de gayrimenkul, hisse senedi gibi yatırım araçlarıan doğrudan ulaşıp yatırım yapabileceksiniz.

Change hakkında son olarak ICO ile ilgili bilgi vererek yazımı sonlandırmak istiyorum. Change ICO’su 16 Eylül’de başladı ve bugün 15 gün oldu yani 1 Ekim tarihindeyiz ve hala bir sorun olmadan devam ediyor. Şu an 48 bin Ethereum tutarında ki yatırım oranını geçmiş görünüyor ve 60 bin ethereum tutarına hızla yaklaşıyor. Next Milestone olarak adlandırılan 60 bin Ethereum’luk bu sınırdan sonrasında ise yeni bir sınır belirlenebilir.

bitnico Yazar:

Bitcoin ve Ethereum haberlerinin yanı sıra ICO'lar hakkında da bilgi vermeye çalışan garip gurabağa fakir fukara bir yazar, öyle aham şaham şeyler beklemeyin.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir